Kerkdienst Geertekerk | Coming Out Sunday

Iedere zondag is er om 10.30 uur een kerkdienst in de Geertekerk met ruimte voor reflectie, gebed en muziek. De diensten vanuit de Geertekerk zijn online te volgen of later terug te zien.
Zondag 11 oktober
- Voorganger: Claartje Kruijff
- Muziek: Maarten van der Bijl
- Collecte: de 1e collecte in de dienst is bestemd voor het werk van de diaconie, of voor een specifiek doel dat de diaconie dan in de dienst toelicht. De 2e collecte (na afloop van de dienst) is bestemd voor het werk van de remonstrantse gemeente zelf. Je kunt zowel contant als digitaal bijdragen.

Coming Out Sunday
Dit jaar is een bijzonder(e) coming out dienst. Het is veertig jaar geleden dat het eerste homohuwelijk werd ingezegend bij de Remonstranten (1986) en vijfentwintig jaar geleden dat het eerste homohuwelijk wettelijk werd gesloten (2001). De dienst valt dit jaar ook samen met de International Coming Out day én het is de 15e keer dat we deze viering houden. Kortom reden te over om bijeen te komen om te vieren en ook om stil te staan bij wat uit de kast komen daadwerkelijk betekent.
Als de stem van je ziel ergens uitgesproken en gehoord moet kunnen worden, dan is dat wel in een kerk. Coming Out is ook: durven zeggen wat je werkelijk beweegt, zonder dat je je daarvoor hoeft te verantwoorden of teschamen. De Coming Out dienst wordt mede voorbereid door gemeenteleden, samen met ds. Claartje Kruijff die de dienst zal leiden.
Esther van der Panne schreef een korte brochure Mijn God trouwt ook homo’s waarin je meer over de achtergronden leest (24 blz.).